Wakacje z językiem

kursDo wakacji pozostało 83 dni. Gdzie i jak je spędzić?. To pytanie zadaje sobie już sporo osób. A może ciekawą alternatywą byłyby „wakacje językowe”, coraz bardziej popularna forma spędzania wakacji czy też okresowych przerw w nauce, a tych w naszej polskiej szkole nie brakuje.

„Wakacje z językiem” to forma łącząca kurs językowy za granicą z klasycznym wypoczynkiem i zwiedzaniem obcego kraju.

Najważniejszy aspekt w takim wyjeździe to połączenie zwiedzania i poznawania obcego kraju oraz nauka języka obcego, która odbywa się spontanicznie i wszelkimi naszymi zmysłami.

Język „wchłaniamy” cały czas. Nie tylko na codziennych kilkugodzinnych zajęciach z lektorem ale też siedząc w restauracji , oglądając zabytki ,czy wygrzewając się na plaży lub przy hotelowym basenie. Wszędzie otacza nas obcy język i nie ma możliwości uniknięcia konieczności otwarcia ust i wypowiedzenia kilku potrzebnych słów. Nikt nam w tym nie pomoże. Nie ma tłumacza!. Nie ma pilota wycieczki! Nie ma rezydenta. W języku polskim nie porozmawiamy – nie będzie zwyczajnie z kim!

Najpopularniejsze „języki wakacyjne” to: angielski (ponad 60%), niemiecki (10%), francuski(10%), hiszpański (10%), włoski (5%).Z tego względu najczęściej wybierane destynacje w Europie to: Wielka Brytania (Londyn, Devon, Brighton), Malta (St. Julian’s i St. Paul’s bay), Francja (Paryż i Nicea), Niemcy (Frankfurt i Berlin), Włochy (Rzym i Florencja).

Liczba firm i biur turystycznych oferujących wakacje językowe stale rośnie a możliwość wykupienia ich  online jeszcze bardziej przyczynia się do popularyzacji tego sposobu spędzania wolnego czasu.

Na kursie językowym za granicą mamy szansę poznać ludzi z całego świata .Przebywanie w takim „zmiksowanym” towarzystwie sprawia ze efektywność nauki języka obcego jest wyjątkowo duża. To również szansa na międzynarodowe kontakty zarówno biznesowe jak i towarzyskie, które w przyszłości mogą okazać się bardzo wartościowe.

Bardzo ważny jest również sam aspekt turystyczny, czyli poznawanie kraju, jego mieszkańców, kultury, historii .Większość firm zajmujących się turystyką językową oferuje swoim kursantom liczne wycieczki fakultatywne. Ilość form rekreacji jest tu już tylko uzależniona od miejsca, które wybraliśmy na naukę języka jak i naszej własnej pomysłowości.

Wybierając ofertę wakacji językowych należy pamiętać o kilku zasadach:

1. Im więcej godzin nauki tym lepiej, min to 20 godzin języka tygodniowo,

2. Wakacje językowe w dużych miastach są droższe ale będzie ciekawiej i można sporo zyskać zarówno językowo jak i turystycznie,

3.Im mniej rodaków na kursie tym lepiej dla Ciebie.Przyjechałeś rozmawiać w obcym języku a nie po polsku,

4. Noclegi u miejscowych rodzin to okazja do podszkolenia języka i na 100% nie będziesz mieszkał z rodakami,

5. Ciekawa oferta zajęć dodatkowych na duży wpływ na efektywność nauki jak i ogólnie miłe spędzenie czasu.

Ceny wakacji językowych zależą oczywiście od wybranej destynacji, pory roku, formy kursu jak i wybranego zakwaterowania. Do kwoty doliczyć należy przelot i ubezpieczenie.

Wakacje językowe są droższe niż typowy wypoczynek jednak obecnie traktowane są jako długoletnia inwestycja w samego siebie, która z pewnością szybko się zwróci.

Drukuj artykuł Drukuj artykuł

Zobacz również:

Dodaj komentarz